Výsledky ankety Motocykl roku 2023

Výsledky ankety Motocykl roku

Součástí veletrhu v Letňanech byla i anketa Motocykl roku. Ve vytvořených kategoriích mohl každý vystavovatel přihlásit vždy jeden motocykl za danou kategorii. Triumph měl celkem tři zástupce, a to v kategorii Naháčů zcela nový model Street Triple 765 RS. Sportovní motocykly reprezentoval Tiger Sport 660 a Adventure loňská novinka Tiger 1200 Rally Explorer. Všichni zástupci statečně rezprezentovali značku Triumph z pohledu veřejnosti i novinářského.

Tiger Sport 660

V kategorii sportovních motocyklů, kde bylo zastoupeno více vyloženě sportovních strojů včetně vítězného modelu, který má nádech až naháče BMW M 1000 R, náš motocykl obsadil z pohledu veřejnosti druhé místo a z pohledu novinářů čtvrté, což celkově stačilo na bronzovou příčku ve své kategorii. Celkově se Tiger Sport 660 umístil na 21. pozici.

Street Triple 765 RS

Naprostá novinka, kterou návštěvníci prvně v ČR mohli vidět teprve na výstavišti v Letňanech měla o to těžší pozici, že se jednalo většinou o názory založené čistě z publikací a jiných zdrojů, než přímo z osobních a jízdních dojmů. V nabité kategorii, kde zvítězil Diavel V4 se Street z pohledu veřejnosti umístil na čtvrté pozici a z pohledu novinářů na druhé. Ve své kategorii to opět stačilo na bronzovou medaili. V celkovém pořadí 11. místo dává této novince velké ambice do budoucna.

Tiger 1200 Rally Explorer

Především díky veřejnosti velký Tiger triumfoval v kategorii Adventure! K vítězství pomohl i názor novinářů, kteří jej zařadili na druhé místo. V celkovém hodnocení se Tiger 1200 Rally Explorer umístil na bramborové 4. pozici. Za nás velmi příjemné překvapení a velké poděkování všem hlasujícím!